Ostatni 10 krok na drodze do własnego biznesu to założenie firmowego konta bankowego oraz dwóch aplikacji, ułatwiających życie przedsiębiorcom.

KONTO BANKOWE

Aby zakończyć wszystkie formalności związane z założeniem firmy, powinnaś z dokumentem rejestracji firmy udać się do banku, aby założyć konto firmowe. Po założeniu konta udajesz się jeszcze raz do urzędu, aby uzupełnić dane o konto firmowe.
Przy działalności gospodarczej można też używać konta osobistego, ale jestem zwolenniczką rozdzielenia finansow osobistych od finansów firmowych. Przy braku takiego podziału tracisz kontrolę na finansami firmowymi. Plusem posiadania konta firmowego jest również fakt, że w przypadku kontroli skarbowej Twojej firmy, kontroli podlegać będzie konto firmowe. Chyba nie chciałabyś, aby urzędnik miał wgląd w Twoje wydatki na kosmetyki, ubrania czy w koszty leczenia.

PROFIL ZAUFANY

Przy okazji wizyty w banku proponuję założyć profil zaufany. Dzięki temu będziesz mieć możliwość załatwiania wielu urzędowych spraw online. Jest to duża oszczędność czasu. Ponadto posiadając profil zaufany, możesz załatwić wiele prywatnych spraw online, np. rejestracja do lekarza, dokonanie samospisanie w spisie narodowym.

PROFIL ZUS PUE

Polecam również założenie konta ZUS PUE, dzięki czemu większość spraw związanych z ZUS-em będziesz mogła załatwić online. Tutaj możesz logować się nadanym loginem i hasłem lub przez profil zaufany.

Założenie firmy nie jest takie straszne, ani trudne. Jest jednak pracochłonne i wymaga ustalenia wielu spraw i załatwienia formalności.

Teraz pozostaje mi tylko trzymać kciuki za Twoją firmę i za Twoją determinację w rozwoju firmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *