Pomysł na biznes i napisanie biznesplanu to 1 krok do własnego biznesu.

Zanim zaczniesz cokolwiek organizować i rejestrować firmę otwórz notatnik i spisz wszystkie swoje pomysły. Zastanów się co chcesz robić, jaki będzie obszar działania firmy (miasto, województwo, kraj, UE, cały świat), kto będzie Twoim klientem. Pamiętaj, że nie musisz skupiać się na jednej rzeczy i możesz uwzględnić kilka produktów lub usług. Dywersyfikacja działalności od początku pozwoli Ci sprawdzić, co najlepiej sprawdzi się na rynku. Możesz mieć jeden wiodący produkt lub usługę, na który położysz główny nacisk w rozwoju firmy. Z czasem może okazać się, że coś, czego nie obstawiałaś na początku będzie generować całkiem dobry przychód. Próbuj, to nic nie kosztuje.

Na podstawie informacji, które zebrałaś stwórz prosty biznesplan. Nie musisz zatrudniać do tego specjalisty. Wystarczy Ci prosty biznesplan, w którym odpowiesz na pytania:
1. Twoja firma – co będziesz robić, wytwarzać. Jaką masz konkurencję i jak wygląda Twoje otoczenie biznesowe. Zrób analizę SWOT.
2. Stwórz plan inwestycyjny
3. Stwórz plan marketingowy, dzięki któremu dowiem się o tym co robisz.
4. Stwórz plan zarządzania i harmonogram działania.
5. Stwórz plan finansowy.
Dzięki tym elementom od początku będziesz znać kierunek, w którym musisz pójść.


Stworzenie biznesplanu jest proste, a w internecie znajdziesz wiele wzorów, na bazie których stworzysz swój. Proszę Cię tylko o jedno, nie kopiuj, a wzoruj się i zrób wszystko po swojemu. To ma być Twoje dziecko, Twoja firma.

Twoja Księgowa Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *